from 350 ₺
Kontrol Et

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz, Fethiye Tatil Turları, Birgül-Özcan Yağlı apartmanı, Atatürk Caddesi, Fethiye/Muğla, Turkey
Yorum Yok

Süre

7 Saat

İptal

7 güne kadar

Maksimum Kişi Sayısı

12 kişilik

Diller

___

Genel bakış

Ölüdeniz Tekne Turu & Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz Tekne Turu – Kelebekler Vadisi tekne turu Fethiye’nin cennet köşesi olan dünyaca ünlü kelebekler vadisinin de rotasında olduğu ölüdeniz tekne turları masmavi sularda sizleri bekliyor.

Kelebekler vadisi tekne turu, 2 farklı konseptde ki tekneler ile düzenlenmektedir. Eğlenceli büyük teknemiz de 4 adet tuvalet ve yeterince güneş yatağı ile gölgelik alan bulunmaktadır. Büyük teknemizde ki öğle yemeği mangalda tavuk – balık ile yanında Makarna ve Akdeniz salatası sunulmaktadır.

Küçük teknemiz ise 65 kişilik ve açık büfe yemek konseptinde hizmet vermektedir. Bu tekne konsepti genelde daha sakin bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi olamaktadır. Ayrıca konuklarımızın güvenliği için her iki teknemizde de güvenlik kamerası mevcuttur. Sabah saat 10:30 da hareket eden teknemizin saat 17:30 gibi sahile yanaşmasıyla Fethiye Tatili ‘nin olmazsa olmazı  Ölüdeniz Tekne Turu turumuz  tamamlanır.

KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU GÜZERGAHI

Ölüdeniz sahilinden hareket eden teknemizin güzergahı, ilk durak olarak mavi mağara dan başlar. Ve sırasıyla; kelebekler vadisi, nicholas adası, akvaryum koyu, soğuk su, deve plajını ziyaret ediyor. Her durakta ortalama 45 dakika yüzme molası verilmektedir.

Mavi Mağara

Suyunun temizliği ile tura katılan misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Bu mağaranın içine yüzerek de girme imkanınız vardır. Ayrıca mavi mağara bölgenin en ünlü dalış noktalarından biridir. Bu duraktan sonra ise Kelebekler vadisine doğru hareket edilir.

Kelebekler Vadisi

Üç tarafı dik uzanan dağlarla çevrili olan vadide 70’den fazla kelebek çeşidi bulunmaktadır. Sahilden vadiye doğru yürüyüş yapabilir, kelebekler vadisi şelalesini ve bazı aylarda kelebekleri de görme imkanını bulabilirsiniz. Dilerseniz plajında güneşlenip, masmavi denizine kendinizi bırakabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turu güzergahı arasında üçüncü durağımız ise st. Nicholas adasıdır.

St. Nicolas Adası

Bu adanın tepesinde bulunan kiliseden adını alan adalar bölgesi, mitolojik tarihe ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Dilerseniz adanın zirvesine yürüyüş yaparak tarihi eserleri gezebilir ya da batık şehir kalıntılarının arasında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne turu esnasında öğle yemeği de bu mola esnasında verilmektedir. Rotamızın dördüncü durağı ise akvaryum koyudur.

Akvaryum Koyu

Akdeniz’in Masmavi denizinin bin bir tonunu görebileceğiniz bu durak da deniz adeta cam gibi net ve parlak bir görünüm almaktadır. Bireysel dalış yapanların arasında popüler bir koydur. Ölüdeniz Koylar Turunda beşinci durak ise, soğuk su koyudur.

Soğuk Su Koyu

Kaya köyün yaslandığı dağdan gelen bir soğuk su kaynağına sahip olan bu koy, doğal ve mucizevi güzelliğe sahiptir. Kelebekler vadisi Tekne Turu denince ilk akla gelen duraklardan biri olan Soğuk Su Koyu, dağdan çıkan soğuk kaynak suyu ile denizin birleştiği bir koydur. Denizin ortasında buz gibi bir suda yüzmenin verdiği ferahlığı bu durak da yaşayacaksınız. Gün boyu süren, eğlenceli bir günün sonunda akşam üstü güneşin keyfini çıkarmak isteyen konuklarımız için ise bu duraktan sonra, son durağımız olan deve plajı yüzmek için kaçırılmaması gereken bir koydur.

Deve Plajı

Yaz sezonun da her gün sakin denize sahip olan bu plajda dilerseniz güneşin keyfini çıkarabilir, dilerseniz de ılık denizde yüzerek değerlendirebilirsiniz. Son duraktan çıkış ise saat 17.00’dır. Artık Ölüdeniz Plajına dönüş için yola çıkılır ve teknemiz Ölüdeniz Plajına yanaşarak turumuz tamamlanmış olacaktır.

Daha Fazlasını Görüntüle

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Tur Rehberliği
  • • Tur Aktivite sigortası
  • • Otelden ulaşım
  • • Mangalda öğle yemeği (tavuk veya balık-makarna-salata)
  • Teknede İçecekler
  • • Fotoğraflar
  • • Kişisel harcamalar

Aktivite yeri

Ölüdeniz, Fethiye Tatil Turları, Birgül-Özcan Yağlı apartmanı, Atatürk Caddesi, Fethiye/Muğla, Turkey

Yorum

0/5
Yorum Yok
0 Yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0

Bir yorum yaz

350 ₺

Organize Eden

u0268280

' den beri üye

Beğenebilecekeriniz İlan