Sakin ve huzur verici ortamı, organik ürünleriyle bir eko turizm bölgesi olan Yanıklar köyü, Muğla’nın Fethiye ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Fethiye’ye 15 kilometre mesafede bulunan köyde, Kargı Çayı geçmektedir. Narenciye bahçeleriyle çevrili Yanıklar köyü; yürüyüş ve bisiklet parkurları, plajı, sessiz ve sakin doğası ile huzurlu bir tatile davetiye çıkarmaktadır. Fethiye’nin gezilmesi gereken yerleri arasında bulunan Yanıklar köyünde, doğa ile iç içe harika bir tatil yapılabilmektedir.


Plajında keyifli vakit geçirebileceğiniz köyde, isterseniz çevredeki trekking parkurlarında yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Yanıklar köyünde bulunan iki tane otelden birinde konaklayabilir, bu otellerin şık ve konforlu odalarında kalabilirsiniz. Ağırlıklı olarak Yörük olan köy halkı, misafirperverliği ve sıcakkanlılığıyla bilinmektedir. Köyde arabaşı çorbası ve keşkek yaygın olarak tüketilen lezzetlerdir. Ayrıca Yanıklar köyü sınırları içinde bulunan Katlıç ve Akgöl gölleri de ziyaret edilen yerler arasındadır.


Yanıklar köyü, kahvaltı ve kamp alanlarıyla oldukça ünlüdür. Burada doğa ile iç içe kahvaltı yapıp, huzurlu bir ortamda kamp yapılabilmektedir. Köyde bulunan Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı, son yıllarda yoğun tercih edilen, hizmet kalitesi ve aktivite çeşitliliğiyle sevilen bir yerdir. Ayrıca Karaot Plajı’na ev sahipliği yapan Yanıklar köyünde, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Fethiye’nin pek keşfedilmemiş doğal yerlerinden biri olan Yanıklar köyü; koruma altına alınmış olan Akgöl sulak alanı, endemik sığla ağacı ormanı, Toroslar’dan doğup burada denize dökülen Kargı Çayı, koyları ve adalarıyla muhteşem güzelliktedir.